Delegowanie polskich pracowników do Francji

Jesteś pracodawcą i chcesz oddelegować pracowników z Polski do pracy na terenie Francji? Musisz wiedzieć, że kraj tej ma wiele restrykcji w tym zakresie, o których trzeba pamiętać. Aby wszystko przebiegło sprawnie, a przede wszystkim zgodnie z prawem, warto zapoznać się z podstawowymi wymaganiami bądź zaczerpnąć porady doświadczonego prawnika.

Delegowanie pracownika z Polski do pracy we Francji

Nie wszyscy wiedzą, ale Francja jest jednym z najpopularniejszych krajów w Unii Europejskiej, który gości pracowników delegowanych. Zajmuje ona drugie miejsce, zaraz po Niemczech. Bardzo dużą część pracowników zagranicznych stanowią właśnie osoby pochodzące z Polski. Zainteresowanie tym tematem nie słabnie – z roku na rok jest ono coraz większe. W związku z tym coraz częściej można się spotkać z różnymi formami kontrolowania warunków pracy czy formy i legalności zatrudnienia. Odpowiada za to organ, który nazywa się URSSAF.

Dokumenty wymagane przy delegowaniu pracownika do Francji

Podstawową czynnością, jaką musi wykonać pracodawca, jest wysłanie delegacji online na stronie Inspekcji Pracy. Dodatkowo należy przygotować szereg dokumentów. Należą do nich:

  • Karta pobytu albo wiza długiego pobytu w Polsce
  • Zezwolenie na pracę w Polsce
  • Formularz A1, który został uprzednio poświadczony przez Zakład Ubezpieczeń Skarbowych
  • Zaświadczenie od pracodawcy, jakie zawiera wszystkie warunki pracy na terenie Francji (muszą one obejmować czas pracy, miejsce oraz jej rodzaj)
  • Kontrakt pracy w Polsce, który zostanie przetłumaczony także na język francuski (wyłącznie przez tłumacza przysięgłego)

Pomoc prawna w kwestii delegowania pracowników zagranicę

Trzeba pamiętać, że Francja jest krajem poddanym wielu restrykcjom w zakresie delegowania zagranicznych pracowników na jej terytorium. Każdy pracodawca musi przestrzegać wszelkich regulacji prawnych i dobrze znać francuskie prawo pracy, aby nie popełnić żadnego błędu. Szczególnie wiele obostrzeń związanych jest z kwestią warunków pracy, a także wynagrodzenia. Jeśli nie dostosujemy się do wymogów panujących we Francji, możemy spotkać się np. z karą finansową.

Aby tego uniknąć, najlepiej jest poddać się konsultacjom z profesjonalnym, doświadczonym prawnikiem. Nasza kancelaria oferuje różnorodne usługi także w zakresie prawa pracy. Obdarzając nas zaufaniem, ma się gwarancję powodzenia i jak najlepszego poziomu usług. Negocjacje, opiniowanie, reprezentowanie, rozwiązywanie sporów to czynności, jakie nie są nam obce. Dzięki nam delegowanie pracowników do pracy we Francji nie będzie kłopotliwe, a w zupełności zgodne z francuskimi wymaganiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *