Nie każda przesłanka spowoduje decyzję o rozwodzie

Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód. To statystyka dotycząca nie tylko Polski, ale także wielu europejskich krajów. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku sąd musi orzec rozwiązanie małżeństwa. Należy spełnić kilka przesłanek, które są kluczowe, by udzielić rozwodu. Najważniejsza to ta, że musi zaistnieć trwały rozkład pożycia między małżonkami.

Rozwody. Wrocław z ofertami specjalistów

Prawo bywa zawiłe, a często bywa tak, że kwestie dotycząc pożycia generują konflikty. Dlatego jeżeli już dochodzi do sytuacji, kiedy w sądzie składa się pozew rozwodowy, dobrze jest zdecydować się na pomoc prawnika, którego dziedziną są właśnie rozwody. Wrocław ma do zaproponowania specjalistów w tym zakresie. Miejsce złożenia pozwu ma znaczenie o tyle, że musi to być sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej. Warto więc wiedzieć, jakie sądy orzekają rozwody. Wrocław na przykład będzie tym miastem, w którym mieszkają małżonkowie albo tylko ta osoba, która została pozwana. I tu po raz kolejny warto podkreślić, że w tego typu kwestiach bardzo przydatna jest pomoc adwokata, który nie tylko udzieli wsparcia, wyjaśni wątpliwości, ale też będzie reprezentował daną osobę przed sądem. Znajomość przepisów jest bowiem kluczowa i szczególnie w konfliktowych sytuacjach konieczne bywa użycie odpowiednich argumentów.

Nie zawsze musi dojść do rozwodu

Nie jest jednak tak, że sąd za każdym razem orzeka o rozwodzie, nawet w sytuacji, kiedy obie strony tego chcą. Musi wystąpić wspomniany rozkład pożycia. Jeśli więc wnosi się o rozwód, Wrocław jest miejscem zamieszkania jednej strony, a druga mieszka za granicą, to sprawa jest stosunkowo prosta. Obu stron nie łączy pożycie, ponieważ praktycznie nie mają ze sobą kontaktu. Bywają jednak sytuacje wyjątkowe, kiedy decyzja sądu będzie negatywna. Nie udzieli on rozwodu na przykład wtedy, kiedy może ucierpieć dobro dzieci. Inna możliwość to taka, kiedy jedna strona chce rozwodu, a druga nie wyraża zgody, co więcej – składający pozew jest wyłącznym winowajcą rozkładu pożycia. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *