Samochód zastępczy z OC sprawcy – na czym polega?

Kolizja jest czymś, co może przytrafić się praktycznie każdemu, ponieważ nawet jeżdżąc bardzo spokojnie i stosując się do wielu przepisów, nigdy nie wie się, kogo spotkasz się na drodze. Bardzo wiele osób nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, łamie je jeździ dosyć brawurowo, dlatego nietrudno o kolizję. Jeśli do takiej kolizji doszło właśnie nie z Twojej winy i jesteś poszkodowany, możesz ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy na czym to polega?

 

Kolizja – co zrobić?

Przede wszystkim, jeśli dojdzie już do kolizji, warto wezwać policję, ponieważ dzięki temu wszystkie ważne informacje zostaną zawarte na papierze. Dostaniesz także numer, do którego będziesz musieć zgłosić się i zgłosić kolizję, towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku. Dzięki temu będziesz mógł zarejestrować całe zdarzenie i otrzymać pieniądze za szkody. Oczywiście zgłosi się do Ciebie osoba z ubezpieczenia sprawcy i dokonaj analizy szkód. W ten sposób wyceni wartość pieniężną szkód. W tym czasie możesz jednak otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy.

 

Samochód zastępczy

 

Otrzymanie samochodu zastępczego odbywa się podobnie, jak zgłaszanie kolizji. Dostaniesz numer salonu lub też kilka numerów, kilku salonów, z których możesz wypożyczyć dany samochód zastępczy od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy kolizji. Dzwoniąc tam, możesz umówić się na wynajem konkretnego samochodu. Podczas wynajmu, bierzesz fakturę opłacasz całość, a pieniądze zwraca Ci towarzystwo ubezpieczeniowe, czyli jest to samochód zastępczy z OC sprawcy.

 

Pamiętaj jednak, że nie możesz wypożyczyć dowolnego samochodu, równowartość musi być podobna do tego, którym się poruszasz. Nie może być to samochód klasy wyżej, jeśli zatem jeździsz samochodem 10-letnim, taki mniej więcej możesz także pożyczyć, mniej więcej 10, 8-letni. Pamiętaj również o tym, że warto starać się także o ubezpieczenie swojego samochodu, dzięki czemu będziesz mógł liczyć na więcej zwrotów. Decydując się na przykład na ubezpieczenie assistance. A jeśli szukasz odpowiedniego ubezpieczenia zajrzyj na stronę: https://cuk.pl/porady/samochod-zastepczy-z-OC-sprawcy-na-jakich-warunkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *