Dlaczego warto zatrudnić adwokata w sprawie rozwodowej?

Przed Tobą rozwód i zastanawiasz się, czy potrzebny jest adwokat? Oczywiście taką sprawę można załatwić samemu. Decyzja należy do Ciebie, jednak w tym artykule pokażemy korzyści wynikające z zatrudnienia adwokata do sprawy rozwodowej. 

Sprawa rozwodowa może zakończyć się szybciej

Każdy uczestnik sprawy rozwodowej chce ją zakończyć jak najszybciej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ trudne sprawy rozwodowe są bolesne. Dlatego ten trudny etap w życiu trzeba zamknąć sprawnie i możliwie szybko. Rozwiązanie małżeństwa to bez wątpienia punkt wyjściowy w takiej sprawie. Adwokat nie ma mocy prawnej, aby przyśpieszyć rozprawę w sądzie, jednak może złożyć pozew o rozwód bez braków formalnych. Sprawy rozwodowe wymagają wielu formalności, które są zwyczajnie trudne do zrealizowania przez przeciętnego człowieka niebędącego adwokatem. Przez to, że adwokat złoży wszystkie dokumentów w poprawny sposób, z pewnością sąd nie będzie wzywał uczestników do sprawy rozwodowej do uzupełnienia formalnych braków. 

W praktyce braki bardzo często się zdarzają, zwłaszcza gdy osoba uczestnicząca w procesie rozwodowym wypełnia pozew samodzielnie. Sąd z pewnością wezwie do rozwiązania, jeśli w formularzu nie zostanie zawarta informacja, że nastąpiła próba rozwiązania sporu poza salą sądową. Jeżeli sąd zauważy braki formalne, to wydłuży się cały proces z uwagi na dalszą korespondencję między Sądem a stroną. Aby tego uniknąć, warto zatrudnić specjalistę. Adwokat rozwodowy we Wrocławiu lub z innego miasta poprzez odpowiednie wypełnienie dokumentów zagwarantuje, że wydłużenie procesu nie będzie miało miejsca. 

Reprezentacja strony podczas sprawy rozwodowej

Ustanowiony pełnomocnik w sprawie rozwodowej może sprawić, że osoba uczestnicząca w sprawie rozwodowej musi się pojawić tylko raz w celu przesłuchania. Pozostałe obowiązki w ramach sprawy rozwodowej może wyręczyć pełnomocnik. Zatrudniając adwokata, reprezentuje on stronę w rozprawach, przesłuchaniach świadków oraz składa potrzebne wnioski. Oczywiście samo uczestnictwo strony jest przydatne, aby wytłumaczyć, jak wyglądało pożycie oraz co się stało, że małżonkowie chcą się definitywnie rozstać. Niemniej jednak w wielu przypadkach sprawy rozwodowe są na tyle trudne i relacje już obu stron rozwodu są nieprzyjemne więc dlatego, warto zatrudnić adwokata, aby oszczędził bolesnych chwil. 

Profesjonalizm

Rozwój zawsze wiąże się z daleko idącymi konsekwencjami. Każdy przypadek jest inny, jednak bardzo często dochodzi do obciążenia alimentacyjnego. Procesu rozwodowego w żaden sposób nie należy lekceważyć. Z tego względu warto, aby podczas procesu rozwodowego reprezentowała osoba i dbała o interes strony. Szczególnie ważne jest skorzystanie z takiej współpracy, jeśli wiadomo, że druga osoba będzie korzystała z usług pełnomocnika w postaci adwokata i radcy prawnego. Współpraca z adwokatem jest niezwykle pomocna, ponieważ taki fachowiec zna instrumenty procesowe, jakie można wykorzystać, aby zabezpieczyć interes strony. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *