Kiedy warto skorzystać z porad prawnych?

Od kilku lat korzystanie z porad prawnych jest powszechne w naszym kraju. Coraz więcej osób udaje się do doświadczonych prawników udzielających porad stacjonarnych odpłatnie lub darmowo. Dużą popularnością cieszą się również porady prawne online, z których można korzystać bez względu na dyspozycyjność oraz miejsce zamieszkania. Jednak spotkanie twarzą w twarz nadal postrzegane jest korzystniej – Polacy wolą swoje problemy zostawiać za zamkniętymi drzwiami i wiedzieć, komu je powierzają. Mimo zapewnień o bezpieczeństwie i ochronie danych osobowych nadal mniej ufamy komunikacji elektronicznej. W związku z tym stacjonarne porady prawne znajdujące się w ofercie każdej kancelarii adwokackiej z dużego miasta (Warszawa, Poznań czy Kraków) cieszą się zaufaniem klientów. W jakich sytuacjach warto udać się do kancelarii po poradę prawną?

Kiedy prowadzisz firmę

Firmy, która nie zatrudniają własnego prawnika, bardzo często korzystają z usług kancelarii adwokackich oferujących porady prawne. Warszawa, dla przykładu, jest miejscem, w którym najszybciej powstają nowe firmy – zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje oraz start-upy. Każda z nich zatrudnia co najmniej kilka osób, z którymi podpisuje umowy o pracę lub umowy zlecenie. Do tego dochodzą także umowy z partnerami biznesowymi czy dostawcami. Aby zabezpieczyć swój biznes, warto korzystać z usług prawników, którzy mogą przygotowywać umowy oraz dokumenty prawne, a także przeglądać lub prowadzić bieżącą dokumentację firmy i dbać o prawidłowe prowadzenie biznesu. Wiele kancelarii adwokackich przygotowuje indywidualne oferty dla klientów biznesowych obejmujące liczne usługi oraz abonamenty dla tych, którzy zdecydują się na dłuższą współpracę. Porady prawne są również nieocenione w przypadku start-upów oraz działalności e-commerce zlokalizowanych w mieście Warszawa lub innych miejscowościach. Działalność e-commerce wymaga stworzenia profesjonalnych regulaminów, zgodnych z wchodzącym właśnie w życie (25 maja 2018 r.) rozporządzeniem unijnym o ochronie danych osobowych RODO. Przedsiębiorcy mogą również korzystać z porad prawnych w przypadku oskarżeń lub zażaleń klientów oraz innych spraw prowadzących do procesu sądowego. Dobra kancelaria adwokacka udzieli porady prawnej, a w razie potrzeby podejmie się również reprezentowania przedsiębiorcy przed sądem.

Adwokat karnista Warszawa

Kiedy zmagasz się z problemem natury prawnej

W dużej mierze kancelarie adwokackie kierują porady prawne do klientów indywidualnych. Warszawa jest jednym z miast, w których działają również darmowe porady prawne udzielane „osobom korzystającym ze świadczeń pomocy społecznej, kombatantom, weteranom, osobom, które ukończyły 65 rok życia lub nie ukończyły 26 lat [oraz] posiadaczom Karty Dużej Rodziny” (http://warszawa.naszemiasto.pl). Z porad prawych można skorzystać również odpłatnie niemal w każdej kancelarii adwokackiej działającej stacjonarnie. Zanim jednak zgłosisz się ze swoim problem natury prawnej do kancelarii adwokackiej, upewnij się, że wybrane biuro udziela porad prawnych z danej gałęzi prawa. Dobre kancelarie zatrudniają prawników różnych specjalności, dzięki czemu osoba zgłaszająca się po poradę prawną może zostać profesjonalnie obsłużona. Do kancelarii adwokackiej możesz zgłosić się z dowolnym problemem natury prawnej, bez względu na to, czy jesteś osobą oskarżoną, świadkiem, pokrzywdzonym, czy też obawiasz się, że popełniony przez ciebie czyn może zostać uznany za przestępstwo. Zadaniem dobrego prawnika jest wyjaśnienie wszelkich zawiłości prawnych i przedstawienie klientowi jego sytuacji w świetle obowiązującego prawa. Prawnik doradza również powzięcie odpowiednich kroków mających na celu doprowadzenie do wyjaśnienia sprawy lub proponuje reprezentowanie klienta w postępowaniu sądowym. Korzystając z porad prawnych, klient może również liczyć na profesjonalną pomoc przy sporządzaniu pism procesowych, takich jak pozwy, apelacje, zażalenia, odwołania czy odpowiedzi na pozew. Podsumowując, z porad prawnych może skorzystać każda osoba prywatna zmagająca się z problemem natury prawnej, a także przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają własnych prawników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *