Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki gotowym spółkom

Czymś stosunkowo nowym na polskim rynku są firmy, które zajmują się sprzedażą gotowych spółek.

Całość polega na tym, że ktoś dokonuje całego procesu rejestracji, dopina wszystkie dokumenty, a my jedynie kupujemy gotowy produkt, którym są właśnie spółki. Jak to działa i dlaczego pozwala to na spore oszczędności?

Jak to działa?

Ogólnie sprzedaż gotowych spółek jest w pełni legalna i zgodna z prawem. Firma, która podejmuje się takiej działalności tworzy spółki, dokonuje ich rejestracji, ponosi wszelkie opłaty, dopina całość dokumentacji. My jako klienci możemy kupić gotową spółkę. Oznacza to, że w chwili podpisania dokumentów otrzymujemy pełnię praw do danej spółki, stajemy się jej pełnoprawnym właścicielem i możemy nią dowolnie zarządzać. Wszelkie dokumenty do teraz są na nasze nazwiska ponieważ następuje przekazani praw dzięki sprzedaży.

Zakładanie własnej spółki od zera to skomplikowany i niestety bardzo czasochłonny proces. Przede wszystkim konieczne jest wybranie jaką spółką chcemy być. Jest to ważne z bardzo wielu powodów. Przede wszystkim od rodzaju spółki zależy, jak będzie ona finansowana i zarządzana. Wiele spółek zakłada, że w chwili problemów finansowych partnerzy tracą swoje prywatne majątki. Warto się przed tym zabezpieczyć m.in. poprzez założenie spółki z o.o. W tego typu spółce obowiązuje rozdzielność pomiędzy funduszami firmy, a pieniędzmi prywatnymi. Dzięki temu w razie kłopotów, właściciele spółki nie tracą prywatnych pieniędzy.

Sprzedaż gotowych spółek – dlaczego warto?

Sprzedaż gotowych spółek to przede wszystkim bardzo duża oszczędność. Do podpisania dokumentów konieczne jest spotkanie z notariuszem. Notariusz pobiera opłaty, nawet za krótką konsultację. Następnie konieczne jest złożenie wniosku, opłata za rozpatrzenie wniosku i wreszcie opłata sądowa za nadanie numeru KRS. Wszystko to kosztuje. Wszystko to także zajmuje dużo czasu. O ile wniosek można złożyć przez internet, samo jego wypełnianie trawa dość długo. Podobnie jak kompletowanie dokumentów. Należy wiedzieć, że konieczna jest także obecność osoby, z którą tą spółkę chcemy założyć, ponieważ spółka jak sama nazwa wskazuje musi mieć co najmniej dwóch właścicieli.

Wszystkiego tego, czyli załatwiania dużej ilości formalności i załatwiania całej papierkowej roboty można sobie darować, jeśli postanowimy kupić gotową spółkę, która jest stosunkowo dużo tańsza niż jakby podliczyć wszystkie wydatki i czas spędzony na wypełnianiu dokumentacji.

Najlepsza giełda dla Ciebie to: http://gielda-spolek.pl/gielda/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *